MY DENTAL CLINIC ZGŁASZA SWÓJ PERSONEL DO NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ !

21 grudnia 2020 r. Komisja Europejska dopuściła na unijny rynek szczepionkę przeciw koronawirusowi opracowaną przez koncern Pfizer i firmę BionTech. Kilka godzin wcześniej decyzję o zatwierdzeniu szczepionki podjęła Europejska Agencja Leków.

Oznacza to, że szczepienia w Unii Europejskiej rozpoczną się 27 grudnia.

 

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia otrzymają możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności.

Do szczepień można zgłaszać cały personel pracujący lub wykonujący zawód medyczny, również w formie wolontariatu lub w ramach praktyk zawodowych, w danym podmiocie wykonującym działalność leczniczą (np. szpitalu lub przychodni), aptece lub hurtowni farmaceutycznej, niezależnie od tego czy dana osoba wykonuje zawód medyczny.

Do szczepienia przeciwko COVID-19 mają prawo również pracownicy księgowości w szpitalu, ale także pracownicy firmy współpracującej z placówką medyczną np. dostawcy czy pracownicy ochrony.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, osoby pracujące w podmiocie z sektora ochrony zdrowia podlegają szczepieniu przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności.

Do ww. grupy należy zaliczyć osoby pracujące w:

  • podmiocie wykonującym działalność leczniczą,
  • aptece, punkcie aptecznym, hurtowni farmaceutycznej, firmy transportującej leki
  • punkcie zaopatrzenia w wyroby medyczne,
  • uczelni medycznej,
  • jednostce organizacyjnej samorządu zawodowego zawodów medycznych.

 

NASZ PRACODAWCA DR N.MED. ANNA WASIEWICZ ZGŁASZA SWÓJ PERSONEL DO SZCZEPIENIA. ZASZCZEP SIĘ TAK JAK MY.