ORTODONCJA Lek. dent. Aleksandra Dworak

Ortodoncja jest szczególną dziedziną stomatologii, która oprócz zdrowotnego działania, wpływa również na poprawę estetyki uśmiechu. Prawidłowy zgryz umożliwia dokładniejsze szczotkowanie, co zmniejsza ryzyko próchnicy, poprawia stan dziąseł oraz zwiększa szansę na zachowanie pełnego uzębienia na lata. Dodatkowo poprawia wymowę oraz pozwala zachować harmonię między stawami skroniowo – żuchwowymi, mięśniami twarzy, językiem oraz zębami.
Niejednokrotnie leczenie ortodontyczne jest etapem w całościowym leczeniu stomatologicznym, które wymaga współpracy kilku specjalistów.

W My Dental Clinic aby zapewnić pacjentom najwyższy standard, działamy zespołowo. W naszej klinice pacjenci ortodontyczni są przyjmowani przez Dr n. med. Annę Wasiewicz oraz lek. dent. Aleksandrę Dworak.

W celu uzyskania najlepszego efektu, przed leczeniem ortodontycznym, ważna jest rozmowa z pacjentem, poznanie jego oczekiwań oraz potrzeb. Kolejnym krokiem jest zebranie koniecznych badań do stworzenia indywidualnego planu, z wypunktowanymi etapami leczenia oraz kosztorysem. W My Dental Clinic, lek. dent. Aleksandra Dworak zajmuje się zbieraniem potrzebnych badań, czyli pantomogramu, zdjęcia cefalometrycznego, skanów wewnątrzustnych, fotografii oraz w niektórych przypadkach, tomografii komputerowej, na podstawie których konstruuje spersonalizowany plan leczenia dla każdego pacjenta.

Lek. Dent. Aleksandra Dworak rozpoczęła współpracę z Dr n. Med. Anną Wasiewicz już na studiach stomatologicznych. Dziś, dzięki jej pracy w My Dental Clinic, czas oczekiwania na konsultacje uległ skróceniu oraz zwiększyła się ilość dyżurów ortodontycznych. Lek. dent. Aleksandra Dworak stale poszerza swoje umiejętności na kursach i szkoleniach z zakresu nowoczesnej ortodoncji. Biegle posługuje się językiem angielskim. Przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci.